Aktualności [0004: Sesja] = OFF

Wszytko ma swój czas...

   Dzisiaj zaczniemy nietypowo - od najnowszego newsa na tsukuru, a jednocześnie jednego z ostatnich postów na archiwum. Jest to post informacyjny, podsumowujący rok 2017 i prezentujący różne inicjatywy związane z polską sceną RM. Dzięki za wspomnienie o łajbie! Po uzupełnieniu (zaległych) tytułów w Tsukuru Archive strona ma zostać online, ale już tylko w formie archiwum.

Styczeń pełen newsów!

   O ile tsukuru przez długi czas cierpiało na jakikolwiek brak postów, to Twierdza przeżywa mały renesans i nowe informacje z materiałami lądowały (i nadal lądują!) codziennie, głównie za sprawą Krisoroku i Reptile. Jeśli jesteście ciekawi efektu ich prac zajrzyjcie na stronę.

Pierwszy projekt za nami

Już miesiąc z nowego roku minął, a na Gospodzie pojawiło się demo Pół Wieku Poezji by bedziu98. Jest to gra fanowska inspirowana Wiedźminem. W grze będzie nam dane wcielić się w Geralta i przeżyć historię, która wydarzała się przed sagą wiedźmińską.

Gorący temat

   Podczas pisania tego podsumowania tygodnia trafiłem na świeży wywiad na Gońcu PInroza z zwycięzcami Golden Forków 2017. Zapraszam do czytania, twórcy mówią o swoich planach na 2018 rok!

YouTube

   Znowu LenaArashi tym razem wrzuciła wideo z ostatniego odcinka Finding Paradise. Filmik znajdziecie tutaj. Ze związkiem, że to ostatni odcinek to przypominam o chusteczkach.

Materiały

   Na steamie pojawiły się paczki z serii Mediaval od Degica. 
   Na angielskim blogu rpgmaker pojawiły się od tego samego wydawcy paczki muzyk.

Na krańcu świata

   Dostaliśmy kilka interesujących produkcji zasilających bazę rpgmaker.net
   Alice: The 1st Story to wyjątkowo czarująca produkcja o pewnej Alicji, która zawędrowała do niezwykłej krainy.
   Castlevania - Elgy of the Curse to fanowska produkcja oparta na klasycznej Castlevanii, z nieco zmienioną perspektywą.
   I na koniec, coś z gatunku RPG Tears of Revenge, gra która cieszy oko dobrze wykorzystanymi grafikami.

Nick Palmer

   Jeśli ktoś nie wie kim jest Nick Palmer, to już spieszę z wyjaśnieniami. Jest to zagraniczny bloger piszący wpisy do rpgmakerweb.com W tym poście tłumaczy jak stworzyć prosty system relacji między postaciami.

Pirackie posłowie

   Wczoraj skończyłem sesję, a co za tym idzie będę miał kupę wolnego czasu. Część z tego czasu spożytkuję na RM, więc wyczekujcie informacji o postępach w tworzeniu.
   A na koniec zostawiam was z zestawieniem fraz, po których wpisaniu wyszukiwarka przekierowała użytkowników na domenę tsukuru.pl

Komentarze

Popularne posty