Przełącznik [0001: Aktualności_ZłoteWidelce] = ON


Środek tygodnia
     Środa, późny wieczór, a wraz z nim - podsumowanie tygodnia świata RM. Jest to jawne nawiązanie do Weekendowych Serwisów informacyjnych, które jakiś czas temu Jazzwhisky publikował na tsukuru.pl. Tylko że te cotygodniowe aktualności będą co środę. Zapraszam do czytania.
Golden Forki 2017
     Czyli coroczny konkurs na najlepszą grę, zapowiedź i demo zrobione w RPG Makerze (rodzaj RM nie ma znaczenia). Konkurs ten jest świetnym podsumowaniem i dobrą zabawą, szczególnie dla uczestniczących, którzy wydali swoje projekty i potrafią przyjąć krytykę na klatę. Tegoroczne GFy to 28 pozycji i tylko 7 zapowiedzi, czyli razem 21 pozycji do ogrania.
     Tegoroczne GFy wyróżnia to, że 11 na 21 dem i gier powstały w ostatnim miesiącu roku, czyli grudniu. Warto też wspomnieć, że w tym roku nie ma podziału na wersje makera i wszystkie pełne wersje startują w jednym głosowaniu. Z powodu bardzo obfitego w dema tygodnia data rozpoczęcia i zakończenia konkursu została przesunięta o 24 godziny. Wyniki na pewno znajdziecie w kolejnych aktualnościach, poniżej zostawiam linki do konkursu: Temat główny konkursu Pełne wersje Dema Zapowiedzi
Pełne wersje
     W tym tygodniu dostaliśmy pełną wersję gry Teatr Arymana by Vlad Arges aka Diablo oraz duże rozszerzenie do gry Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska, stworzone przez Kryzz333, przynoszące wiele usprawnień fabuły oraz mechanik.
     Teatr Arymana to krótka gra logiczna czerpiąca inspirację z mitologii irańskiej oraz z teatralnych desek starożytnej Grecji. Mimo nawiązań do tych rzeczy gra toczy się w czasach rzeczywistych i opisuje historię Sarah, która szuka jej zaginionej siostry Lidii.
     Opowieści z Edorii: Edycja cesarka to ogromna gra, trwająca ponad 40 godzin. To klasyczny RPG, w którym fabuła jak i mechaniki są ważne. Koniecznie sprawdźcie, jeśli niestraszne wam setki walk w magicznej Edorii.
Wersje demonstracyjne
     Grudzień 2017 roku zostanie zapamiętany przeze mnie jako miesiąc zapowiedzi. Szczególnie ostatni tydzień w którym wyszło ich aż 4(!). Są to między innymi:
     Chaos Element: Climax Redux którego autorem jest Kitabake. Prawdopodobnie najdłuższe demo, z sielskim klimatem oraz całkiem rozbudowaną mechaniką. RPG, w którym jesteśmy wskrzeszeni, aby zapobiec zagładzie świata.
     Operacja Sucha Starucha rushowane przez CrashuRa na tegoroczne GFy. Kontynuacja przygód Tomka, sympatycznego zombie z gry Historia Zaginionej Marchewki. Tym razem dana mu będzie podróż pomiędzy różnymi wersjami RPG Makera, aby znaleźć złoczyńce, kto stoi za próbą usunięcia sympatycznego wegetarianina z pamięci komputera.
     The Sundered Eternity wydane przez Raven Studio. Ponadgodzinne demo, ukazujące historię królewskiego posłańca i początki jego przygód w Athanorii. Porządne demo z kilkoma nielogicznymi niedociągnięciami i kilkoma (po patchu 1.1) bugami. Polecam zagrać zagorzałym fanom RPGów w RM, nie powinniście się zawieść. I na koniec
     Kejbyl V by Yoroiookami. Kilkunastu minutowe demo, zupełnie inne od reszty. Różni się tym, że pokazuje fragment ze środka rozgrywki, mianowicie ukazuje jeden całkiem ciekawy quest, który prawdopodobnie znajdzie się w grze. Dość nietypowe podejście do dem na scenie, ale wyjątkowo ciekawie to wyszło. Zresztą musiało, w końcu to Kejbyl.
Aktualizacje tematów
     Większą aktualizacje przeszły dwa tematy Amello Morello & Mr. Slime oraz świetnie prezentujący się Aven. W aktualizacjach znajdziemy między innymi: nowe tła walk, title screen i kilka informacji od Revlisa oraz dwa filmiki prezentujące mechanikę walki i system pogody od Szały.
YouTube
    Nie można również zapomnieć o materiałach na YouTubie, a w nich gameplay To The Moon, nagrywany przez LenaArashi. Odsyłam do odcinka nr 6.
Na krańcu świata
     Za granicą - przede wszystkim - wyprzedaże. Najbardziej porządane przez scenowych twórców będą wyprzedaże Degica, zarówno gier jak i materiałów do tworzenia gier. Na Steamie znalazł się duży, darmowy tytuł - White Pearl by Harry Gill.
Pirackie posłowie
     Od siebie dodam, że startuję w GFach z trzema produkcjami - dwie pełne wersje i zapowiedź. Szukajcie wśród pozycji autora o nicku Adrapnikram. To właśnie ja. Ahoj!

Komentarze

Popularne posty